Zajęcia prowadzą najwybitniejsi światowi przedstawiciele nurtu ISTDP.

 

Prof. Allan Abbas - profesor psychiatrii i psychologii na Dalhousie University w Halifax w Kanadzie. Prowadzi
międzynarodowe szkolenia na temat leczenia zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń somatycznych oraz zaburzeń osobowości. Jego najnowsze badania dotyczą oceny skuteczności metod ISTDP w leczeniu zaburzeń osobowości. Uprawiana przez niego psychoterapia jest oparta na doświadczeniu – zakłada bieżące odczuwanie i ekspresję powiązanych z konfliktem uczuć, których pacjenci zazwyczaj unikają. Jednocześnie odwołuje się do pojęć Freudowskich: nieświadomości, konfliktu, przeniesienia, obrony i oporu.

 

Josette ten Have-de Labije - psychoterapeutka i psycholog kliniczny, jedna  z pierwszych uczennic i superwizantek Habiba Davanloo założyciela nurtu ISTDP. Obecnie wybitna specjalistka w pracy w tym podejściu. Superwizor psychoterapii poznawczo-behawioralnej, którą integruje z podejściem psychodynamicznym. Mieszka i praktykuje w Berlinie.

 

Jon Frederickson superwizor, psychoterapeuta i wykładowca uniwersytecki, autor przeszło 20 publikacji z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej i krótkoterminowej psychoterapii psychodynamicznej, w tym Psychodynamic Psychotherapy:    Listening from Multiple Perspectives. Uczył się pod kierunkiem m.in. Habiba Davanloo i Patricii Coughlin. Mieszka w Waszyngtonie.

 

Dr Patricia Coughlin Della Selva psycholog kliniczny z ponad 30letnim doświadczeniem, nauczyciel akademicki.
Obecnie wykłada w Jefferson Medical School w USA. Od 20 lat prowadzi  warsztaty i szkolenia na całym świecie, miedzy innymi w USA,Danii, Norwegii i Szwecji. Autorka  m.in.książek  Intensive Short term Dynamic Psychotherapy: Theory and Technique oraz Lives Transformed (we współpracy z Davidem Malanem)

 

Kees L.M. Cornelissen  z  wykształcenia socjolog, później  szkolił się jako psychoterapeuta w kilku podejściach – analizie grupowej, terapii zorientowanej na klienta,  analizie transakcyjnej. Uczeń Habiba Davanloo od lat pracuje i szkoli w nurcie      ISTDP w wielu krajach. Wydawca biuletynu naukowego Ad Hoc. Autor książek i artykułów na temat tego podejścia. Pracuje w Centrum Psychoterapii Viersprog w Holandii.

 

© Wise.pl