Celem tej superwizji jest doskonalenie pracy psychoterapeuty grupowego, jego rozwój zawodowy.
Jak pracujemy?
Aby rozpocząć pracę z superwizją uczestniczącą, konieczne jest wcześniejsze omówienie tego planu z pacjentami, wyjaśnienie jej celu, roli superwizora, zasad jego uczestnictwa i uzyskanie zgody pacjentów na obecność superwizora w trakcie sesji.
Superwizor jest dyskretnie obecny w czasie sesji terapii grupowej, jego aktywność ogranicza się do obserwacji grupy, psychoterapeuty i ich wzajemnej relacji, pracy psychoterapeuty oraz do robienia notatek.
Superwizor nie wchodzi w interakcje z pacjentami i psychoterapeutą, powściąga swoją ekspresję. Obowiązuje go zasada dochowania tajemnicy.
Po sesji superwizor omawia z psychoterapeutą przebieg sesji, proces grupowy, przeżywanie i rozumienie przez terapeutę tego, co działo się w czasie sesji, interwencje psychoterapeuty i ich wpływ na proces grupowy, procesy interpersonalne i psychodynamiczne. Omówienie trwa zwykle mniej więcej tyle czasu, ile sesja grupowa.
Pacjenci mogą zwracać się do superwizora, on jednak nie będzie odpowiadał, gdyż jedyną formą jego aktywności na forum grupy jest obserwowanie i robienie notatek.
Zgłoszenia
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt mailowy: lps@lps.pl lub telefoniczny: +48 22 617-61-64, +48 501-201-490